1998 GIRLS WATER POLO

ALL-STATE TEAMS

 

FIRST TEAM ALL-STATE

 

MVP JENNY EDWARDS 12 ST. AGNES ACADEMY (HOUSTON) (I)

2.        KELLY ADLER             12 CLEAR LAKE (HOUSTON)

3.        AGGIE DELEON          10 ROSS STERLING (BAYTOWN)

4.        KAITLIN KELLEY         11 CYPRESS CREEK (HOUSTON)

5.        JOCELYN CHAPMAN  12 ST. AGNES ACADEMY (HOUSTON) (I)

6.        ALISON LOVELESS    12 MARY CARROLL (CORPUS CHRISTI)

7.        GABI BAHLO                10 CLEAR BROOK (FRIENDSWOOD)

8.        KRISTIN HARDMAN    11 CYPRESS CREEK (HOUSTON)

 

SECOND TEAM ALL-STATE

 

9.        LAURA BONNY            12 HUMBLE (HUMBLE)

10.      JAMIE MILLER            12 CYPRESS CREEK (HOUSTON)

11.      ADRIAN CAPETILLO 10 ROSS STERLING (BAYTOWN)

12.      KIM TRINCA                12 ST. AGNES ACADEMY (HOUSTON) (I)

13.      LAUREN STUART      12 ST. AGNES ACADEMY (HOUSTON) (I)

14.      JESSICA TOLLETT   12 CLEAR BROOK (FRIENDSWOOD)

 

 HONORABLE MENTION ALL-STATE TEAM

 

15.        LORA PLUMLEE       11 CLEAR LAKE (HOUSTON)

16.        AMANDA WELCH     12 CLEAR CREEK (LEAGUE CITY)

17.        WHITNEY MABRY    11 ST. AGNES ACADEMY (HOUSTON) (I)

18.        GAYLE GREGORY   12 MARY CARROLL (CORPUS CHRISTI)

19.        JENNIFER LaBRECQUE 12 CLEAR LAKE (HOUSTON)

20.        JANINA CARPENTER 12 ROSS STERLING (BAYTOWN)

21.           CRISTIN DIXON     12 CYPRESS CREEK (HOUSTON)

22.        JEANIE WARD-WALLER 11 ALAMO HEIGHTS (SAN ANTONIO)

 (I) = Independent School


1998 BOYS WATER POLO

ALL-STATE TEAMS

 

FIRST TEAM ALL-STATE

 

MVP        KEN TURNER             12 CYPRESS CREEK (HOUSTON)

2.            JOSH JOHNSTON      12 CLEAR LAKE (HOUSTON)

3.            TIM ROSCHKE          12 STRAKE JESUIT (HOUSTON) (I)

4.            BOZIDAR DAMJANOVIC 12 CYPRESS CREEK (HOUSTON)

5.            ANDY KOCH              12 THE WOODLANDS (CONROE)

6.            DANA KIZER             12 CLEAR CREEK (LEAGUE CITY)

7.            MICKEY SCHURDELL 11 HUMBLE (HUMBLE)

 

SECOND TEAM ALL-STATE

 

8.            CHRIS PALMER          11 CLEAR LAKE (HOUSTON)

9.            MATT BUCHMAN         10 HUMBLE (HUMBLE)

10.         JAROD STENTIFORD 12 THE WOODLANDS (CONROE)

11.         KYLE AARON              12 CLEAR CREEK (LEAGUE CITY)

12.         STEPHEN JUDY          12 CLEAR LAKE (HOUSTON)

13.         ANDY WRIGHT           11 CLEAR LAKE (HOUSTON)

14.        TIM THOMPSON           12 HUMBLE (HUMBLE)

 

 HONORABLE MENTION ALL-STATE

 

15.          RYAN MINSTERMAN 12 ROSS STERLING (BAYTOWN)

16.          SETH THARPE           12 CYPRESS CREEK (HOUSTON)

17.          JUSTIN WHITAKER    12 HUMBLE (HUMBLE)

18.          MATT WARFORD        12 ROSS STERLING (BAYTOWN)

19.          RICK DEWEY              12 CLEAR LAKE (HOUSTON)

20.          RICH BAILEY               11 STRAKE JESUIT (HOUSTON) (I)

21.          TRAVIS COOK            12 CLEAR CREEK (LEAGUE CITY)

22.          AARON NIXON            11 CLEAR CREEK (LEAGUE CITY)

 

(I) = Independent School